Průběžná zpráva o řešení projektu

a) Postup a metody práce při řešení projektu.

Vědecký tým byl k 1. 7. 1999 rozšířen o ing. Jana Frische, čímž bylo dosaženo předpokládané kapacity uvedené v návrhu projektu. Od 1. 12. 1999 bude přijat nový konzultant týmu CAM, RNDr. Petr Přikryl, CSc. Pracovní kolektiv setrval ve vyčleněných prostorách KMA a KME FAV ZČU a MÚ AV ČR (pro J. Frische byla přidělena místnost UK 607 na KMA). V roce 1999 nebyly zadavatelem přiděleny žádné investiční prostředky, Fakulta aplikovaných věd však poskytla investiční prostředky ve formě spoluúčasti ve výši 328 tisíc Kč. Tyto prostředky byly využity k zakoupení tří pracovních stanic INTEL WorkStation PIII 450 (ve stejné technické konfiguraci jako výpočetní technika pořízená z investičních prostředků roku 1998) za účelem posílení výkonnosti již vybudovaného clusteru počítačů. Zvýšení výkonnosti bylo potřebné vzhledem k výpočetní náročnosti realizovaných numerických experimentů (popsaných v bodu c-d). Nově pořízená výpočetní technika je umístěna v pracovně J. Frische a v pracovnách konzultantů týmu CAM A. Kufnera, S. Míky a P. Přikryla.

Část prostředků vyčleněných na OON byla přesunuta do neinvestičních prostředků, které byly použity na zvýšené cestovní náklady tohoto roku.

Řešení projektu je spojeno se značnou administrativou. Veškerá práce s tím spojená byla perfektně provedena J. Daňkem, členem řešitelského týmu.

Členové týmu v rámci projektu proslovili řadu přednášek a připravili k publikaci rukopisy, jejichž podrobný rozpis je uveden v bodu f. Pod hlavičkou CAM byl pořádán pravidelný seminář, jehož program je zveřejněn na adrese http://cam.zcu.cz. Dále byly pořádány tyto mezinárodní akce:

• Fučík Memorial Workshop, 19. - 22. 5. 1999, Paseky, Krkonoše. Této mezinárodní akce se zúčastnilo 10 zvaných řečníků z celého světa.
  • Celodenní seminář CAM, 27. 5. 1999, Plzeň ZČU. Této akce se zúčastnilo 8 řečníků z Brna, USA a španělska.
  • IMAMM 99 - Industrial Mathematics and Mathematical Modelling, European Summer School, Intensive Programme Socrates, 29. 6. - 9. 7. 1999, Plzeň - Nečtiny. Této akce se zúčastnilo 100 účastníků z celé Evropy a 8 zvaných řečníků ze zahraničí.