Závěrečná zpráva o řešení projektu

c) Vazba pracoviště k doktorským studijním programům.

V rámci doktorského studijního programu Aplikovaná matematika akreditovaného na Fakultě aplikovaných věd ZČU dokončili obhajobou disertační práce postgraduální studium G. Holubová a M. Brandner. V rámci doktorského studijního programu Matematika na Matematicko-fyzikální fakultě UK obhájil disertační práci J. Eisner. Studijní program Aplikovaná matematika dále dokončují J. Čepička, J. Daněk a P. Girg (vykonali již státní doktorskou zkoušku). V roce 2000 zahájili doktorské studium A. Matas a P. Nečesal.

P. Drábek a M. Kučera působí jako školitelé programu Aplikovaná matematika na Fakultě aplikovaných věd. Členové kolektivu CAM s titulem Ph.D. se budou podílet na školení doktorandů (i diplomantů) s perspektivou zařazení mezi školitele (po úspěšné habilitaci). Vědecké aktivity pořádané CAM budou sloužit jako doplněk studijních programů studentů doktorského studia. Studentům je samozřejmě k dispozici také technické vybavení pracoviště.